İncesaz’dan Geçsin Günler

2 619

incesaz1-610x250İncesaz’ın sekizinci albümü Geçsin Günler Kalan Müzik etiketiyle yayınlandı. Eylül – Aralık 2013’de kayıtları tamamlanan albüm, grubun Türk Müziği’ndeki benzersiz çizgisine uygun olarak yine geleneksel ile yeni besteleri bir araya getiriyor.

Solistliğini Ezgi Köker ve Bora Ebeoğlu’nun yaptığı albümde 11 şarkı bulunuyor. Albümdeki besteler; Erol Sayan, Refik Fersan, Birol Yayla, Murat Aydemir ve Cengiz Onural imzasını taşıyor.

Geçsin Günler’de İncesaz’a Emre Erdal (klasik kemençe), Hakkı Öztürk (viyolonsel) ve Evrim Güvemli (klarinet) konuk sanatçı olarak eşlik ediyor. Ayrıca üç şarkıda yer alan Rezonans Acapella Korosu, albüme sesleri ile renk katıyor.

Sekizinci albümde yepyeni bir ses

1997’de kurulan İncesaz bundan önceki 7 albümünde solist olarak Melihat Gülses, Cengiz Özkan ve Dilek Türkan ile çalıştı. Bu albümün solistlerinden Ezgi Köker, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunu ve 2006’dan bu yana Cumhurbaşkanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda görev alıyor. Albümün diğer solisti Bora Ebeoğlu, Oya-Bora ikilisinden ve Aria grubu ile yaptığı dizi ve film müzikleri ile tanınıyor.

İncesaz hakkında

İncesaz, Murat Aydemir (tanbur ve lavta), Taner Sayacıoğlu (kanun), Akın Aral (bas gitar), Volkan Hürsever (kontrbas), Türker Çolak (vurmalı çalgılar) ve Cengiz Onural (gitar) dan oluşuyor.

Albümün düzenleme, kayıt ve miksi Cengiz Onural’a, mastering’i ise Bora Ebeoğlu’na ait. Yaratıcı konsepti Culture Multure ve Monroe Creative tarafından tasarlanan albümün fotoğraflarını Emir Uzun çekti.

2 Yorumlar
  1. Güneş Aykan diyor

    Aydın merkezden ben Güneş Aykan. selam arkadaşlar sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, sağolun 15-01-2018 11:26:31

  2. Kaan Muharrem Ay diyor

    admin İncesaz’dan Geçsin Günler Merhaba paylaşım cidden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.