Kıraç’tan Cover “Kerkük Zindanı” 2017 Yeni Single

Kendine özgü düzenlediği cover şarkıları çok beğenilen ve konserlerinde en çok istek alan şarkıları arasında yer alan sanatçı, altı ay aranın ardından hazırladığı yeni single’ı “Kerkük Zindanı” ile dijital platformlardaki yerini aldı. Düzenlemesi Kıraç‘a ait olan anonim eser, geçtiğimiz aylarda sosyal medyada yayınlanmasının ardından dikkatleri çekmişti.

“Kerkük Zindanı“nın, Kemal Başbuğ yönetmenliğinde, Midas Stüdyoları‘nda çekilen klibi, 50 kişilik ekiple 12 saatte tamamlandı. Klipte, özel eğitimli Paşa isimli at ve şahin Tilla yer alırken, özel deri kostümleri Bünyamin Akbulut hazırladı. Kıraç, yeni çalışmasıyla ilgili, “Kuzey Irak‘taki Barzani yönetiminin referandum kararı beni ilk günden itibaren çok endişelendirmiştir. Bölgemizde, etnik yapıya, din ve mezhebe dayalı yeni devletçiklerin oluşturulmaya çalışılmasını, bölgedeki barış, huzur ve insanların özgürlüğü açısından çok tehlikeli buluyorum. Üstelik bölgede son 50 yıldan bu yana gerek Saddam gerek Barzani dönemlerinde, coğrafyanın demografik yapısı değiştirilmiştir. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi, öz be öz Türkmen kenti olan Kerkük, prosedüre aykırı bir şekilde referanduma dahil edilmiştir. Bu benim için bardağı taşıran son damla olmuştur. Bu vesileyle, 1980 yılında Saddam’ın Baas rejimi tarafından idam edilen Dr. Necdet Koçak, Abdullah Abdurrahman, Adil Şerif, Rıza Demirci ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şimdi herkese soruyorum; Kerkük Türk değilse, bu türkü kimin?” açıklamasını yaptı.

Kıraç, her hafta rating rekorları kıran “Meryem” dizisinin müziklerini hazırlarken, bir yandan da yeni çalışması “Kerkük Zindanı”nı tamamladı. Sanatçının yeni cover çalışması “Kerkük Zindanı”nda davul Ersin Gülseli, bas gitar Erhan Ertetik, hammond organ Nevzat Yılmaz tarafından çalındı. Sanatçının Garbiyeli adlı stüdyosunda kaydedilen parçanın mix ve mastering’i Cengiz Köroğlu’na ait.

Kıraç – Kerkük Zindanı Şarkı Sözleri

Kıraç – Kerkük Zindanı Video Klip İzle

Kıraç – Kerkük Zindanı Şarkı Sözleri

Kerküğün zindanına attılar beni
Mazlumlar sürüsüne kattılar beni
Bir yanım dağladılar ateşle annem
Ne suçum ne günahım yaktılar beni

Türkmen obalarından göçen anneler
Ne yuvaları kalmış ne de haneler
Gök kubbeyi sarsar mazlum feryadım
Elbet bir gün güler bize seneler

3 Yorumlar
  1. Paksoy Ateş diyor

    Kıraç’tan Cover “Kerkük Zindanı” 2017 Yeni Single ne zaman cuma gününde Paksoy Ateş bu siteden takip ediyorum.

  2. Thomas Aygen diyor

    Kıraç’tan Cover “Kerkük Zindanı” 2017 Yeni Single için teşekkürler.

  3. yanoglu diyor

    yanoglu Kıraç’tan Cover “Kerkük Zindanı” 2017 Yeni Single admin çok güzel bir şarkı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.