Mahsun, şaşı bir karakteri canlandırdı.

0 458

mahsun-sasi-rtti--4813340Oyuncu ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, yeni filmi ‘Mucize’de görenleri şaşırtacak kadar değişti. Uzun bıyık bırakan ve saçlarını kesen Mahsun, şaşı bir karakteri canlandırdı.

Bugüne kadar çektiği filmlerde toplumsal olayları konu alan oyuncu ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, dört yıl sonra yeni filmiyle sinema izleyicisine farklı bir lezzet sunacak. Dördüncü kez yönetmenlik koltuğuna oturan Kırmızıgül, ‘Mucize’de de yönetmen, senaryo, müzik ve oyunculuğuyla yer alacak. Yaşanmış gerçek bir hikâyeyi konu alan film, 1960’lı yıllarda sefalet içinde yaşayan, darbenin içinde debelenen Türkiye’nin panormasına ışık tutacak.

‘Güneşi görmeyenler’
Çekimleri İzmir foçaUşak ve Kars Kağızman’a bağlı bir köyde çekilen filmin başrolünde Talat Bulut, Erol Demiröz, Şenay Gürler, Büşra Pekin, Sinan Bengier, Ali Sürmeli, Seda Tosun, Mert Turak ve Mahsun Kırmızıgül rol alıyor. Film için Kırmızıgül, şunları söyledi:
“Mucize filmi, ömürlerini çocuklara ve eğitime adamış öğretmenlerin sıkıntılar içinde nasıl fedakârlık yaptıklarını anlatacak. Başı dik duran engellilerin ayakta kalma mücadelesini anlattığım bu büyük hikâyede, ‘Mucize’ filmini, kalbinden özürlü olamayan, dünyaya kalp gözüyle bakabilen tüm insanlara armağan ediyorum.” film, 1 Ocak 2015’te Türkiye, Avrupa ve dünyanın birçok farklı ülkesinde aynı anda sinemalarda olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.