Röportaj : Yıldız Kaplan: “Bende proje bitmez”

Yeni albümü öncesi söz ve müziği Şehrazat'a ait olan "Söz" isimli yeni single çalışmasını müzikseverlerle buluşturan Yıldız Kaplan, çalışmasının hazırlık dönemini ve yeni projelerini yazarımız Mine Ayman'a anlattı:

10 1.701

Yeni albümü öncesi söz ve müziği Şehrazat’a ait olan “Söz” isimli yeni single çalışmasını müzikseverlerle buluşturan Yıldız Kaplan, çalışmasının hazırlık dönemini ve yeni projelerini yazarımız Mine Ayman’a anlattı: “Söz, ilk duyduğu

mda beni inanılmaz heyacanlandıran bir şarkıydı. Mutlaka okumam gerektiğini düşündüm ve kendime çok yakışıtrdım.”

Yıldız Kaplan’ı oyuncu olarak tanıdık ama artık müzik dünyasında yolunuza hızla devam ediyorsunuz, yeni single çalışmanız “Söz” ile ilgili hazırlık döneminizi anlatır mısınız?

Evet artık yorumcu Yıldız Kaplan daha ön planda. Ki bilenler mutlaka vardır, ben söktöre yorumcu olarak merhaba dedim, yıllarca Regatta’da sahne performansı sergiledim. Sonrasında oyunculuk serüvenim başladı. Özetle yorumculuk serüvenim, oyunculuktan önce başladı. Söz, ilk duyduğumda beni inanılmaz heyacanlandıran bir şarkıydı. Mutlaka okumam gerektiğini düşündüm ve kendime çok yakışıtrdım. Sevgili Şehrazat da sağ olsun eserini benimle paylaştı. Hazırlık aşaması 2,5 ay süren, ince eleyip sık dokuduğumuz bir işti. İçime çok sindi ve yeni albüm öncesinde paylaştığım ilk single’ım oldu.

Müzik dünyasına ilk olarak bir Şehrazat şarkısı olan “Sayande” ile girmiştiniz ve yine yolunuza usta isim Şehrazat ile devam ediyorsunuz, yolunuz nasıl kesişti ve dostluğunuz nasıl başladı?

Şehrazat ile yolumuz Işıl Işıl albümünün öncesinde kesişti. Ben albüm için şarkı istemeye gittim fakat bana öyle inandı ve elektriklerimiz tuttu ki albümümün prodüktörü oldu ve bu birliktelik benim kariyerimin dönüm noktalarımdan biri olarak gösterilebilir. Onunla çalışıyor olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.

“Söz” adlı şarkınızın klibi ekranlarda, klipte hangi yönetmenle çalıştınız ve imajınızla ilgili bundan sonra nasıl bir yol izleme kararı aldınız?

Klibin yönetmenliğini sevgili Müjdat Küpşi yaptı. Daha önce yayınlanan 2 single’ımın da kliplerini kendisi çekmişti. Sytlingimi ise Bener Hamamcı ve kızım Işıl Güngör yaptı. Güçlü ve enerjisi yüksek bir ekiple kliplerimi çekiyorum. Bu yüzden çekimlerde oldukça rahatım bu da ortaya çıkan sonuçlardan belli oluyor.

“Haberin Yok”, “Eline Dizine Gözüne Dursun” ve “Hoşgeldin” ardı ardına dinleyicileriyle buluştu, şimdi ise “Söz” diyorsunuz, single çalışmalarınız devam edecek mi yoksa artık albüm mü çıkacak?

Söz, şu an çok yeni. Şarkımın yeterince algılandığını ve hissedildiğini düşündüğüm anda yeni single’ımı sunmayı planlıyorum. Önümüzdeki single için sevgili Mert Ekren ile çalışıyoruz. Muhtemelen Nisan ayı içinde paylaşmış olacağız. Sonrasında en geç Haziran başı yeni albümümü paylaşacağım. Bende proje bitmez.

Oyunculuğu özlüyor musunuz ve setlere geri dönmeyi düşünüyor musunuz?

Oyunculuğu severek yaptım. Ve büyük bir yol aldım. Beni heyacanlandıran kalite düzeyi yüksek ve kendimi tekrarlamayacağım bir iş olmalı. O zaman mutlaka evet derim.

Son dönemde yapılan dizileri nasıl buluyorsunuz, sürekli izlediğiniz bir dizi var mı?

Vakit buldukça takip etmeye çalışıyorum. Favori dizilerim; Muhteşem Yüzyıl, Bugünün Saraylısı ve Yalan Dünya.

En beğendiğiniz oyuncular kimler? Kiminle bir projede birlikte rol almak istersiniz?

Demet Akbağ’ı çok özel ve kıymetli buluyorum. Onun dışında Haluk Bilginer ile ortak bir projede birlikte yer almak isterdim. Genç jenerasyondan Beren Saat ve Çağatay Ulusoy’u beğeniyorum.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsunuz? Beğendiğiniz albümler ve isimler hangileri? Dilinize takılan bir şarkı var mı?

Son dönemde içerik olarak dolu ve başarılı albümler var elbette. Sıla’nın ve Gülşen’in albümlerini çok sevdim. Dilime takılan şarkılar; Gülşen “Kardan Adam” ve Sıla “Vaziyetler”.

Eurovision şarkı yarışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu sene, eğer yarışmaya katılırsak bizi kim temsil etmeli?

Eurovision milletçe benimsediğimiz, önemsediğimiz bir yarışma. Katılmamızın doğru olacağını düşünüyorum. Şebnem Ferah, ülkemizi başarıyla bizi temsil edebilecek güçte.

Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projeniz olacak mı? Sahne çalışması yapmayı düşünüyor musunuz?

Şu an single ve albüm projem var. Sahne teklifleri geliyor. Baharla birlikte birçok konserde sevenlerimle buluşmayı bekliyorum.

10 Yorumlar
 1. Murat Kaan diyor

  Röportaj : Yıldız Kaplan: “Bende proje bitmez” Röportajlar Kütahya merkezden ben Murat Kaan. Selam herkese siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 25-12-2017 05:52:08 harika ötesi bir çalışma.

 2. Saba Atmaca diyor

  Yozgat merkezden ben Saba Atmaca. Selamlar siteniz harbiden hayran edici, tebrikler 25-12-2017 16:24:34

 3. Öget Arif diyor

  admin Röportaj : Yıldız Kaplan: “Bende proje bitmez” Merhabalar web siteniz cidden çok güzel, facebookta paylaştım

 4. Sabiha Elvan Atol diyor

  ben Sabiha Elvan Atol Röportaj : Yıldız Kaplan: “Bende proje bitmez” radyo yayınlarınızı takip ediyorum.

 5. Serdar Kaan Barbaros diyor

  Röportaj : Yıldız Kaplan: “Bende proje bitmez” ne zaman pazar gününde Serdar Kaan Barbaros bu siteden takip ediyorum.

 6. Hami Aydoğdu diyor

  selam adım Hami Aydoğdu istek şarkısı çalıyormusunuz

 7. Mercan Bağçivan diyor

  Diyarbakır merkezden ben Mercan Bağçivan. Slm web sitesi cidden hayran edici, tebrikler 30-01-2018 04:49:54

 8. Özgün Bahtıyar diyor

  Röportaj : Yıldız Kaplan: “Bende proje bitmez” ne zaman perşembe gününde Özgün Bahtıyar bu siteden takip ediyorum.

 9. Ateş Aycı diyor

  admin Merhabalar paylaşımın ciddiyim hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

 10. Ruhugül Babadostu diyor

  admin Röportaj : Yıldız Kaplan: “Bende proje bitmez” Merhaba sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.