Seçil Gür – Deli Yangın Yeni Single 2017

Seçil, 01 Ocak tarihinde Almanya’nın Hof/Sale kasabasında dünya’ya geldi. Aslen Adanalı’dır. Müzik hayatına,12 yaşında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası viola sanatçısı Meral Sayın’dan aldığı solfej dersleriyle başladı.İlk,orta ve lise öğrenimini Adana da tamamladıktan sonra,1999 yılında İstanbul’a geldi.Kısa süreli sahne deneyimlerinin ardından,keman virtiözü kuzeni; Hande Özyürek’in teşviki ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin çok değerli hocası saygıdeğer Sema Çal’dan opera eğitimi alıp,çeşitli antik aria eserlerini icra etti.

2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümüne girerek, akademik çalışmalarını; Nevzat Atlığ,Münip Utandı,Mustafa Doğan Dikmen,Cengiz Ünal,Emel Şenocak,Erol Uras,Sinem Özdemir,Mehmet Emin Bitmez,Nurlu Era,l Emin Baykırkık gibi çok değerli hocalardan şan ud,piyano,Batı ve Türk müziği solfeji,uslup repertuar ve mimik diksiyon alanlarında eğitim alarak sürdürdü.

Nevzat Atlığ yönetimindeki;Tamburi Mustafa Çavuş Efendi ve neva-kar konserlerinde korist-solist olarak görev aldı.Yine 2009 yılında Altunizade Kültür Merkezinde düzenlenen Emel Şenocak yönetimindeki çeşitli konserlerde görev alan ,ve saygıdeğer Erol Parlak ve Cenk Öztürk yönetimindeki konserlerde de aktif olarak görev alan Seçil, 2011’de akademik eğitimini tamamladı.

2008 yılında Stüdyo Oyuncuları çatısı altında Şahika Tekand ve Esad Tekand’dan oyunculuk ve sanat tarihi üzerine eğitim aldı.Ayrıca; eğitim kurumlarında eğitmenlik görevi de üstlenen Seçil,aynı zamanda beste-söz yazarlığı- konser etkinliklerini de sürdürüyor.Albüm çalışmalarının devam etmesinin yanısıra,aynı mekanda iki yıldır süregelen üstün sahne performansına devam etmektedir.

Seçil Gür – Deli Yangın Video klip İzle

Seçil Gür – Deli Yangın Şarkı Sözleri

Seçil Gür – Deli Yangın Şarkı Sözleri

Geçiyor gidiyor günler
Bize sormadan baksana
Rüzgarın esiyor geliyor
Kokun yine burnuma

Bu nasıl iş böyle anlamadımki ben
Yerine kimseyi koyamadım zaten
Unutup herşeyi başlasak yeniden
Yada kaldığımız yerden

Atıyor kalbim güm güm güm
Görünce seni boğazım kör düğüm
Yanıyor alev alev içim dışım
Sönmüyor büyüyor deli yangınım

 

2 Yorumlar
  1. Anonim diyor

    Seçil Gür – Deli Yangın Yeni Single 2017 Muğla sevgilerle

  2. Alçiçek Bad diyor

    selam adım Alçiçek Bad istek şarkısı çalıyormusunuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.