Zeynep Casalini: Köprüler Yeni Single 2017

Zeynep Casalini, sözleri Çağlar Yerlikaya’ya, bestesi Nuri Harun Ateş’e, düzenlemesi Hüseyin Cevahir Ünal’a ait “Köprüler” isimli yepyeni şarkısını, Pasaj Müzik etiketiyle 8 Aralık’da dijital platformlarda yayınladı. “Şiddetli, tutkulu, tıpkı Zeynep gibi bir şarkının peşindeydim. Sözlerin güzel hikayesi böyle buldu müziğini.” diyen “Köprüler”in bestecisi Nuri Harun Ateş, hikayenin en sek haliyle dinleyici ile buluştuğunu söyledi…

Zeynep Casalini‘nin yeni şarkısı “Köprüler”in akustik ve dinamik yapıya sahip düzenlemesi, temiz ve dinlerken yormayan soundu ile dikkat çekiyor.

Türkiye’nin önemli müzik adamlarından Volkan Öktem(davul), İlter Kurcala(davul) ve Gündem Yaylı grubunun eşlik ettiği şarkının vokal kaydı Ankara Stüdyo Mars’ta, geri kalan tüm kayıtlar İstanbul’da Dut Yapım’da tamamlandı. Mastering’i Çağlar Türkmen miksini Uğur Memiş hazırladı.

“Köprüler”in video klibi, birçok video’da birlikte çalıştığı yakın dostu Gürcan Keltek yönetmenliğinde çekildi. Bodrum’da eski bir tersanede başlayan çekimler tarihi yarımadanın farklı doğal mekanlarında 2 günde tamamlandı.

“Duvar”, “Dokunma Bana”, “Nilüfer”, “Unutursun”, “Yeter ki”, “İmkansız Diyemem”, “Yas Uykusu” gibi hit şarkıları ile geniş bir dinleyici kitlesinin sevdiği Zeynep Casalini, Türkiye’nin en önemli kadın vokalleri arasında yer almayı başardı…

“Bazı aşklarda sevdiğiniz kişi sizinle olsa da, duygusal anlamda sizi çoktan bırakıp gitmiştir. İşte bunu fark ettiğiniz anda valizini hazırlayıp gitmek düşer size; özleyeceğinizi, hatta öleceğinizi bile bile… Bu şarkı tam da böyle bir an dayken yazıldı.”

Çağlar Yerlikaya  Köprüler şarkı sözü yazarı 

Zeynep Casalini – Köprüler Video klip İzle

Zeynep Casalini – Köprüler Şarkı Sözleri

Zeynep Casalini – Köprüler Şarkı Sözleri

Valizimi hazırlarken yerine koyacak birşey bulamadım
Düşlerimiz suya düşerken kurtaracak tek söz duyamadım
Daha kapıdan çıkarken biliyordum görüyordum
Özleyecek kalbim seni gölgenle beslenen çiçeklerim

Bilmek engellemez, ancak erteler gidişleri
Köprüler yıkılınca aşk kapatır geçişleri
Bilmek engellemez, ancak erteleş gidişleri
Köprüler yıkılınca aşk kapatır geçişleri

Ahh, nereye kadar, Ahh sonuna kadar
Aşşkk nereye kadar, Ahh aşk ölene kadar

1 yorum
  1. Hayrunnisa Aşveren diyor

    ben Hayrunnisa Aşveren istek alıyormusunuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.